Ako sa zbaviť krtka

Dynamický obrázok dymu uvoľneného pri herbicídnom postreku buriny
  • ecoder slide picture
  • ecoder slide picture
  • ecoder slide picture

Všetko čo ste chceli vedieť o škodcoch,
ale nemali ste sa koho opýtať

0908 415 465  /  
servis@ecoder.sk

Novinky

Krtko, krtinec na trávnatom pozemku, detail na krtka, ktorý práve vylieza z krtinca uprostred trávnika, v pozadí listnaté stromy

Krty

AKO SA ZBAVIŤ KRTKA

Ak žijete v paneláku a pri slove “krtko” si ako prvé vybavíte spomienku na animovanú postavičku v srandovných nohavičkách, nemáte dôvod sa touto témou zaoberať. Ak žijete na vidieku alebo vlastníte golfové ihrisko a každé ráno váš vytáčkomer prekonáva osobné rekordy zakaždým, keď na trávniku zbadáte nový kopček na mieste, ktoré ste ešte len včera večer pred spaním zarovnávali lopatou, potrebujete čítať ďalej.

Keby sme sa na úvod zamysleli, na čo pánboh krtka vôbec vymysleli… Toto malé, slepé stvorenie s mimoriadne pružnou plyšovou srsťou bolo na prvý pohľad stvorené na to, aby svojou vytrvalosťou a urputnou záľubou vo vŕšení kopčekov nasieralo záhradkárov a správcov golfových ihrísk. Na druhý pohľad sa mu nedá uprieť istá dávka užitočnosti! Sústavným tunelovaním pôdy prispieva k jej prevzdušneniu a prekypreniu, svojou schopnosťou zlikvidovať množstvo hmyzu až do výšky polovice vlastnej telesnej hmotnosti, zasa k jeho regulácii. Čo nám teda na ňom prekáža?

Tichý spoločník

Krtko, na rozdiel od množstva iných škodcov, je samotárske a teritoriálne zvieratko. Nevyhľadáva spoločnosť iných krtkov, za to je mu mimoriadne príjemné žiť v blízkosti človeka a donekonečna mu predvádzať svoju pracovitosť. Jeden krtko zvládne vykopať denne až dvadsať metrov zeminy a popri tom sa presúvať vo svojich tuneloch rýchlosťou 1m/s! Bohužiaľ, popri tom niekedy naruší alebo úplne zlikviduje jemné korene sadeníc a odsúdi ich tak na uhynutie. A keď si už niekoľký raz za sebou poviete – zbohom, úroda!, zbohom, kvietky!, zbohom, hladký trávniček!… bude už za tým pravdepodobne nasledovať: A teraz zbohom aj tebe, krtko! A bude to aj okamih, kedy si treba dobre rozmyslieť, čo urobíte.

Toľko možností a žiadna nefunguje…

Osobne si myslím, že najhumánnejším spôsobom, ako sa krtka zbaviť, je počkať si pri dvíhajúcom sa kopčeku, čapnúť ho do pripraveného vedra a odniesť do susednej dediny. Neznamená to, že sa k vám od suseda nenasťahuje hneď ďalší, ale kto už má v dnešnom svete akékoľvek istoty? V poverách sa tiež spomínajú rôzne vysokofrekvenčné plašiče, vibračné dosky, otravy, hitom posledného leta naprieč vidiekom boli plastové fľaše s odrezaným hrdlom nastoknuté na paličku… Áno, pri poryve vedra vibrovali a vydávali zvuky, ale krtko tuneloval, splodil deti a vychovával svoje mláďatá v podzemí aj naďalej. A – šľak aby to trafil, veselo ryl kopčeky na opačnej strane pozemku. Ak to medzitým beriete ako hru na to, kto z koho, a vôbec vám nevadí, že s krtkom prehrávate 10:0, je to absolútne fér. Ak to však s odstránením krtka myslíte vážne, zavolajte profesionálom.

Zavolajte Ecoder

Pokiaľ ste dočítali až sem, zrejme skutočne hľadáte pomoc. Položíme vám ešte dve kontrolné otázky: 1. Skutočne považujete krtka za škodcu? 2. Ak sa ho nezbavíte, hrozí vám, že prídete o rozum? Ak ste odpovedali na obe otázky kladne, zabudnite na všetky babské recepty a volajte na pomoc náš tím profesionálov. Zvládneme vás od krtka oslobodiť počas jednej návštevy. V súlade s platnou legislatívou, s použitím certifikovaných látok, profesionálnej techniky a definitívne.Mám problém s krtami
Ďalšia novinka

Naši zákaznící

logo Ikea
logo Slovenská pošta
logo ESA logistika
logo ŽSR
logo Univerzitná nemocnica Bratislava
logo Môjobchod

Objednajte si obhliadku zdarma